ŠILTINIMAS PURŠKIAMA BIRIA VATA

Sienas įprasta šiltinti lakštinėmis šiltinimo medžiagomis (pvz. akmens vata, medžio plaušo vata ar stiklo vata). Tačiau šiltinimas lakštinėmis medžiagomis, tampa sudėtingesnis, nes reikia pritaikyti  montuojant komunikacijas. Karkasą svarbu parengti pagal lakštų dydį, tad gali padidėti sąnaudos. Šiltinant purškiama biria vata karkaso nereikia taikyti prie šiltinimo medžiagos, o esant poreikiui, šiltinimo sluoksnio storį galima reguliuoti storinant ar ploninant patį karkasą. Purškiamos šiltinimo birios vatos užpildo visas ertmes ir prisitaiko prie konstrukcijų sudarydamos vientisą sluoksnį. Purškiamomis vatomis galima šiltinti tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Kai pasirenkamas šiltinimas purškiama biria vata, jis atliekamas padarant skyles plėvelėje ar apdailinėje plokštėje ir pro jas įpučiant.

ŠILTINIMAS EKOVATA

Ekovata, dar vadinama celiuliozinė vata, yra pilka smulkiapluoštė vatos pavidalo medžiaga, susidedanti iš mechaniškai susmulkintos makulatūros ir natūralių druskų, struktūra pasižymi mažu oro pralaidumu.

ŠILTINIMAS MEDŽIO PLAUŠO VATA

Medžio plaušo pluošto konstrukcija suteikia produktui stabilumą ir ilgaamžiškumą. Ši vata – izoliacinė daugiafunkcinė medžiaga, užtikrinanti šiltas, nepraleidžiančias garso ir “kvėpuojančias” sienų, lubų ir grindų konstrukcijas.

ŠILTINIMAS MINERALINE VATA

Stiklo vata ir akmens vata, kitaip vadinama mineraline vata. Mineralinės vatos grupei priklauso tiek stiklo mineralinė vata, tiek akmens mineralinė vata. Šių dviejų gaminių skirtumas – žaliavos ir gamybos technologija.