ŠILTINIMAS MINERALINE VATA

Stiklo vata ir akmens vata, kitaip vadinama mineraline vata. Mineralinės vatos grupei priklauso tiek stiklo mineralinė vata, tiek akmens mineralinė vata. Šių dviejų gaminių skirtumas – žaliavos ir gamybos technologija. Skirtumas tarp akmens bei stiklo vatos – tankis, arba kitaip, gaminio svoris. Tai svarbu tik renkantis vatą toms vietoms, kurios bus veikiamos apkrovų. Mineralinė vata gerai izoliuoja garsą.

Mineralinė vata puikiai tinka perdangos ir oro tarpų šiltinimui. Ja galima izoliuoti tarpus sienose tarp plytų ir blokelių, tokiu būdu izoliuojama šiluma ir garsas, stabdo nekontroliuojamus oro srautus. Taip pat tinka horizontalių paviršių šiltinimui (namo perdangoms, palėpėms, grindims, luboms ir pan.) renovuojamuose namuose ir naujos statybos pastatuose.

Daugiau pasiūlymų galite rasti: www.termas.lt

ŠILTINIMAS AKMENS VATA

Akmens vata yra naudojama daugelyje pramonės šakų, nes išskirtinės jos savybės leidžia naudoti ją tokiose srityse, kur reikalingas didelis patvarumas, apsauga nuo gaisro, bei akustinio komforto reikalavimai. Akmens vata yra mineralinės vatos rūšis, kuri apriboja šilumos srautus, dėl to vata yra šilumos izoliatorius, kuris žiemą apsaugo namą nuo šilumos praradimo, o vasarą neleidžia namui įšilti. Geriausi produktai iš mineralinės vatos turi ne didesnį šilumos pralaidumo koeficientą kaip 0,032 W/mK. Pasižymi elastingumu ir atsparumu deformacijoms, pakankamai tanki, gali atlaikyti didesnę apkrovą, trumpi skirtingomis kryptimis orientuoti plaušai gerai izoliuoja ir garsą.

ŠILTINIMAS STIKLO VATA

Stiklo vata yra gaminama iš perdirbamų gamtinių žaliavų, nenaudojant jokių rišiklių. Todėl ši šiltinamoji izoliacija atitinka griežčiausius sveikatos saugos reikalavimus. Vienas svarbiausių stiklo vatos privalumų – lengvas svoris, geri šiluminiai parametrai bei ši vata mažiau paveikiama drėgnesnės aplinkos, lyginant su kitomis vatomis. Reikalingą konstrukcijų varžą galima pasiekti su mažesniu vatos storiu. Biri įpučiama mineralinė vata skirta naudoti šilumos, garso izoliavimo bei atsparumo ugniai sprendimuose: perdangų, pakabinamų lubų, grindų sistemos apšiltinimui, kai vatos neveikia apkrovos. Montuojama pučiant specialia pūtimo įranga.

NEDEGI

Mineralinė vata  atitinka aukščiausius A1 ir A2 degumo klasės rodiklius pagal euroskalę, kur A1 yra aukščiausias rodmuo, o pats žemiausias yra F. Gaisro metu vata beveik neišskiria dūmų, dėl ko turi aukščiausią rodiklį S1. Liepsnos paveikta mineralinė vata neišteka, apie tai informuoja simbolis d0.

EKOLOGIŠKA

Gaminama iš antrinių mineralinių žaliavų, naudojant suspaustas dujas, naudojant suspaustą orą arba garą.

IZOLIUOJA GARSĄ

Akmens vata ypatingai gerai sugeria garsą. Todėl yra tinkamas pasirinkimas skardinio stogo šiltinimui.